Zprávy z cslh.cz

Rozhodnutí předsedy DK ELH – T. Filippi (Bílí Tygři Liberec)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval jednáním hráče Tomáše Filippiho, za které mu byl v zápase Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec (16. 3. 2018) uložen v čase 58:51 osobní desetiminutový trest a osobní trest do konce utkání za Nesportovní chování.

Rozhodnutí předsedy DK ELH – L. Cingel (MOUNTFIELD HK)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se na základě podnětu klubu Bílí Tygři Liberec zabýval ve zkráceném řízení jednáním hráče Lukáše Cingela v čase 50:34 utkání Mountfield HK – Bílí Tygři Liberec (16. 3. 2018).

Rozhodnutí DK ELH – BK Mladá Boleslav

Disciplinární komise ELH se zabývala žádostí klubu BK Mladá Boleslav o prominutí zbytku trestu nepodmíněného zastavení činnosti na čtyři soutěžní utkání za přestupek Hrubost, kterého se dopustil v zápase BK Mladá Boleslav – HC Dukla Jihlava (6. 3. 2018) hráč Richard Nedomlel.

Rozhodnutí předsedy DK ELH – R. Hubáček (HC Dukla Jihlava)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Radka Hubáčka na protihráče Juraje Mikúše, za který mu byl v utkání HC Dukla Jihlava – HC Verva Litvínov uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Naražení zezadu.

Rozhodnutí DK ČSLH – Jiří Kučný (HC Motor České Budějovice)

Disciplinární komise ČSLH se na základě podnětu klubu Rytíři Kladno zabývala zákrokem hráče Jiřího Kučného na protihráče Daniela Kružíka, za který mu byl v utkání HC Motor České Budějovice – Rytíři Kladno (14. 3. 2018) uložen menší trest a osobní desetiminutový trest za Zásah do hlavy nebo krku.

Rozhodnutí ředitele TEHL: termín utkání Liberec - Hradec Králové

Ředitel Tipsport extraligy Josef Řezníček řešil ve spolupráci s generálními manažery klubů Bílí Tygři Liberec Ctiborem Jechem a Mountfield HK Alešem Kmoníčkem termín případného šestého utkání čtvrtfinále play off Bílí Tygři Liberec – Mountfield HK, které se podle rozpisu soutěže mělo hrát 24. 3. 2018 od 16:00 hodin v Liberci. Jak totiž informoval klub Bílí Tygři Liberec, v uvedeném termínu je zimní stadión obsazen přípravou na jinou, dlouhodobě plánovanou akci.

Rozhodnutí předsedy DK ELH – Brett Flemming (Piráti Chomutov)

Předseda disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném řízení zabýval zákrokem hráče Bretta Flemminga na protihráče Lukáše Pabišku, za který mu byl v utkání Piráti Chomutov – BK Mladá Boleslav (11. 3. 2018) uložen větší trest na pět minut a osobní trest do konce utkání za Faul kolenem.

Lovosice hostily Global Girls‘ Game, byly u toho i české reprezentantky

Stejně jako loni se i letos po celém světě uskutečnila pod záštitou IIHF akce s názvem Global Girls‘ Game, tedy Světový dívčí zápas. O víkendu 10. a 11. března se tak po celém světě, od Nového Zélandu až po Kanadu, uskutečnilo v rámci této akce 37 dívčích utkání. Český svaz ledního hokeje uspořádal zápas v neděli v rámci otevřeného tréninku dívčí reprezentace do 16 let v Lovosicích.

Rozhodnutí DK ELH – Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec)

Disciplinární komise ELH ve složení předseda Karel Holý, Tomáš Jelínek, Vladimír Macholda, Radim Tesařík a Libor Procházka se zabývala odporem, podaným trenérem Filipem Pešánem proti rozhodnutí předsedy komise, kterým mu byla za vhození láhve a zasažení jednoho z rozhodčích v utkání HC Vítkovice Ridera – Bílí Tygři Liberec (4. 3. 2018) uložena finanční pokuta ve výši 50 000 Kč za Nesportovní chování.

Tipsport extraliga: změny v určení gólů a asistencí, 14. 3. 2018

Po analýze videozáznamů provedlo vedení Tipsport extraligy ve spolupráci s komisí rozhodčích následující opravy ve statistikách gólů a asistencí v utkáních nejvyšší soutěže (9.3.2018 – 14.3.2018). Údaje budou opraveny i v oficiálních zápisech a promítnou se ve statistikách extraligy a jednotlivých hráčů.